Bize Ulaşın: 0(212) 876 2045

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru:

  Mermerit Nedir?
Yanıt :

Mermerit mermer tozu ve polyester ile hazırlanan karışımın kalıplara dökülerek reaksiyon sonucu istenilen şekilde katılaşması ile oluşan cisimlere denir. genelde mutfak tezgahı, kuaför tezgahları, okul, lokanta, hastane, turistik tesisler, kurumlar, kooperatifler vb. için çok evyeli lavabo dökümü, hilton lavabo karşılama bankoları gibi ihtiyaçları sınırsız renk ve model seçenekleri ile yapılabilir. mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, mermerit üzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez. mermerit malzemesinin ana hammaddesi mermer tozu ve polyester olmasına rağmen, ayrıca içerisine eklenebilecek renk pastaları, ayırıcı ve jelkot gibi ek malzemelerle çeşitleri arttırılabilir. mermeritten imal edilen mutfak tezgahları ve banyo lavabolarının arka tarafı kalın, ön dudağı ve evye kısmının tek parça oluşu sebebi ile sıvı sızdırması yapmadığı için ahşap mutfak ve banyo dolaplarının sıvıdan dolayı zarar görmesini, açılmasını ve şişmesini önler. mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.kalıptan çıkarıldığında yüzeyi parlak ve pırıl pırıldır. estekik ve şıktır. cilalamaya gerek yoktur. rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez. mutfağınızaa, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir. hatta müşterinin isteğine göre özel renk çalışması bile yapmak mümkündür. granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir. ürünlerin imalatı esnasında, malzemenin havası alındığından dolayı, ürünlerde çatlama ve hava boşlukları olmaz. polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz. esneme payı daha fazladır. bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.yalnız ortalama 10 sene gider. Mermeritin en belirgin zayıf noktasından biri, keskin aletlerin çizebilirliğidir. Yapmanız gereken direk üzerinde birşey kesilmemesidir.

Soru: Granit Nedir?
Yanıt :

Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesi. Plüton içindeki taneler çoğunlukla gözle görülebilir büyüklüktedir. Esas mineralleri feldspatın ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvarstır. Ayrıca mikahornblendpiroksen ve ikinci gruba giren turmalinapatitzirkongrenamanyetit gibi mineraller de bulunabilir.

Granitlerin renkleri, genellikle açık olmakla birlikte, içindeki feldispatların ve diğer minerallerin cins ve miktarına göre gri, pembe, turuncu olabilir.

Granitler, yeryüzünde çok yaygın olarak bulunurlar. Çeşitli yer kabuğu modellerinde görünür. Yeryüzünün temelini teşekkül ettirdiği kabul edilmektedir. Doğada dayksilis ve batolitler halinde bulunabilir.

Yollarda parke ve bordür taşı, yapılarda yapı taşı olarak çok eskiden beri bol miktarda kullanılmaktadır. Aşınmaya, basınca, darbeye karşı dayanıklı, güzel renkli ve iyi cila kabul eder. Atmosfer tesirlerine ve ayrışmaya karşı direnci yüksektir. Günümüzde daha çok parke ve bordür taşı ve bazı büyük yapılarda kaplama taşı olarak kullanılmaktadır.

Granit, yeriçinde 400 santigrat derece civarında bir ısıya sahip olup, soğuması birkaç bin yıl gibi çok uzun bir zamanı kapsar. Bu ısı aynı zamanda jeotermal suların da kaynağıdır. Yeriçine süzülen suların, granitlerin çatlakları arasındaki hareketi, hem granitin yüksek ısısı ile su sıcaklığını arttırır hem de çözünebilir haldeki mineraller suyun bünyesine dahil olur. Jeotermal suların oluşumu bu şekilde gerçekleşir.

Soru: Çimstone Nedir?
Yanıt :

Çimstone, İtalyan Breton firmasının geliştirdiği ileri teknolojik süreçle üretilen kuvars esaslı kompoze taştır. Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars, Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Yapısını oluşturan kuvars minerali sayesinde Çimstone, yüksek aşınma, çizilme ve darbe dayanımı gösteren, hemen hemen hiçbir asit ve bazdan etkilenmeyen, leke tutmayan, sınırsız renk ve doku alternatifli, hijyenik bir yüzey kaplama malzemesidir. Çimstone, estetiği işlevsellikle buluşturan eşsiz özellikleri sayesinde başta mutfak tezgahları ve banyo bankoları olmak üzere zeminden cepheye, merdiven basamağından sehpaya projelerin farklı alanları için ideal bir üründür.

Çimstone Nasıl Üretilir?

Çimstone, levha olarak üretilir. Çimstone levhaların üretim süreci sert, granül halindeki, doğal kuvars tanecikleriyle başlar. En nitelikli kuvars yataklarından çıkarılan, titizlikle seçilen farklı boyutlardaki kuvars tanecikleri reçine ve pigmentlerle karıştırılıp vibrasyon, vakum ve sıkıştırma uygulanan vibropress sistemiyle gözeneksiz, kompakt ve sert bir yüzey malzemesine dönüştürülür.

Soru: Çimstone Kullanım Alanları Nelerdir
Yanıt :

Doğanın armağanı kuvars mineralini, günümüzün en çağdaş teknolojisiyle yeniden şekillendiren Çimstone, 305x140 cm levha boyutları ile banyo ve mutfaklarda değişen banko beklentilerini karşılıyor...

Mutfağınızın bankosuyla zemininin bir uyum içinde olmasını mı istiyorsunuz, o halde Çimstone sizin markanız. Çünkü Çimstone, bankonun yanı sıra; duvar seramikleri, merdiven, denizlik, süpürgelik ve zemin döşemesi olarak da kullanılabilen bir yüzey kaplama malzemesidir. Renk ve doku alternatifleriyle size özgün tasarımlar üretebilme şansı tanıyan Çimstone ile mutfak ve banyonuzu yeniden tasarlamak size kalır...

Çimstone; masa, sehpa, döşeme kaplamaları gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.

Soru: Granit Kullanım Alanları Nelerdir?
Yanıt :

Granit madeni sağlam yapısı ve cilasını uzun süre koruması sayesinden iç ve dış ortamlarda kullanılacak en uygun doğaltaşlardan birisidir.

  • granit merdiven basamak kaplamaları
  • granit pencere denizlikleri
  • granit zemin yer döşemeleri
  • granit mutfak tezgahları
  • granit banko
  • granit mezar kabirlerinde

ve diğer tüm uygulamalarda rahatlıkla kullanılan bir doğal katışımsız malzedir.

Soru: Mermerit mi? Granit mi? Çimstone mi?
Yanıt :

Mermerit mi? Granit mi? Çimstone mi? sorusuna cevabı teknik olarak vermek gerekirse,

       Mermerit daha önceden hazırlanmış olan kalıplara polyester, mermer tozu ve diğer cila,dondurucular ilavesi yapılarak elde edilen yapay bir malzemedir.Yapısının temelinde polyester olması sebebi ile darbeye,lekelere,su emilimine ve esnemye mukavemeti oldukça iyidir.Tercih edilme sebeplerinin en önemli unsuru mermerit istenilen desen ve renkte üretilir ve Mermerit fiyatı diğer tezgah ürünlerine kıyasla çok daha hesaplıdır.Mermerit ile aynı kategori de oluan GLASTONE ürünümüz ise yapısı olarak mermerit ile aynı sayılır fakat, desen olarak granit ve çimstone ürünlerine benzerlik göstermektedir.

      Granit ise doğadan hazır olarak bloklar halinde maden ocaklarından rezerve edilir ve belli kesim ve cilalama aşamalarından geçerek plaka(tabaka) haline ulaşır.Granitler cinsine, menşeisine göre kalitesi de değişir.Granit desenleri katışımsız ve değiştirilemez.Granitler pres ya da kalıp üzerinde elde edilmediği sebebi ile yüzetinde ve yapısının tamamında gözle zor farkedilecek gözeneklere sahiptir.Bu sebeple su ve hava geçişini minimize seviyede olsa da karşı gelemez.

     Çimstone ise mermerit ve granit ürünlerinin homojene edilmiş hali diyebiliriz.Yani: çimstone yapaydır ama pres ile üretildiği sebebi ile çok sıkıdır,parlaklığı uzun seneler korur, çizilmelere karşı en üst düzeyde direnç gösterir, esneme oranı diğer ürünlere karşı oldukça iyidir, 1cm eninde kesilmesine rağmen kırılmadan tek parça kalabilir.Çimstone fiyatı mermerit ve granit için bir basamak üstlerinde denebilir.Ama Çimstone bu fiyat yüksekliğinin kalitesi ve göz dolduruculuğu ile örtmektedir.

      Bütün bu belirgin ve belirleyici öz nitelikler gözönüne alınırsa cevap zevk,kalite ve bütçe ile belirlenir.Nihayetinde biri diğerinden kötü diye sınıflandırmak yerine mermerit,granit ve çimstone tercihleri kişiye göre kullanışlıdır.

Not: Bu ürünlerimize ait fiyatlandırma için sayfalarımızı ziyaret edebilirisiniz veya 0(212) 876 2045 - 0(553) 317 2045 Telefonlarımızdan direk bilgi alabilirsiniz..

Mermerit tezgah fiyatı : Tıklayın..

Granit tezgah fiyatı : Tıklayın..

Çimstone tezgah fiyatı : Tıklayın..

Soru: Neden çimstone?
Yanıt :
LGA hijyen raporu ve NSF sertifikasıyla hijyenik yapısı onaylanan ve Türk standartlarına uygun üretim yapan Çimstone, yiyeceklerin güvenle hazırlanacağı, kolay temizlenen, özel bakım gerektirmeyen yüzeyler sunuyor.

         LGA Avrupa’nın seçkin Ürün Analizi ve Güvenirliği Merkezi, “TÜV Rheinland LGA Qualitest GmbH” verdiği hijyen raporuna göre Çimstone’un yüzeyinde bakteri üremesi gerçekleşmez, yüzey çok kolay temizlenir ve temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen açısından tamamen güvenlidir.

       TSE Türk Standartları Enstitüsü’nün ürünlere verdiği Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi’nin simgesi olan baklava dilimini gördüğünüz ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. TSE Markası, üzerinde kullanma hakkı verilen ürünlerin, standartların yönlendirdiği şekilde kontrol süreçlerinden geçirilerek üretildiğini gösterir..

          NSF Uluslararası lider sertifikalandırma kuruluşu National Sanitation Foundation (NSF) International tarafından belirlenen NSF 51 Yiyecek Hazırlama Alanları Uygunluk kriterlerini tamamen karşılayan Çimstone, yiyeceklerin hazırlanabileceği en güvenli yüzey olarak sertifikalandırılmıştır. NSF 51 sertifikası sayesinde Çimstone, ev ve ticari mutfaklarda güvenle kullanılabilir. Kuvarsın ışıltısı hayatın rengi Kuvarstan oluşan

         Çimstone, doğanın armağanı kuvars mineralini günümüzün en son teknolojisiyle yeniden şekillendirir. Asit ve bazlara karşı dirençli Çimstone, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, çay, meyve suları ve güçlü baharatlar sorun olmaktan çıkar. Farklı kullanım alanlarına uygun Banko, tezgah, tezgah üstü duvar/pano uygulaması, zemin gibi her tür yüzeyde kullanılabilen Çimstone masa, sehpa gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.

    Şık ve özgün Birbirinden güzel renk ve doku seçenekleri ile Çimstone mutfak ve banyoların modern çizgisiyle mükemmel uyum sağlar. Aşınmaya, çizilmeye dayanıklı Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars, 7 mohs sertlik derecesi sayesinde Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Çimstone, kuvarsın üstünlüklerini aynen yüzeylere yansıtır. Kolay temizlenir Çimstone parlaklığını kuvarsın ışıltısından alır. Kompakt yapısı sayesinde sıvı emmez, leke tutmaz. Basit bir bakım ve temizlikle ilk günkü görünümünü korur.

     Çevreye dost Doğal kaynakları korumaya odaklı ürün geliştirme anlayışı, üretiminde kullanılan yüksek teknoloji ve geri dönüşümden gelen ürün içeriği ile Çimstone çevreye dosttur. Hijyenik Çimstone, üzerinde mikro organizmaların üremesine izin vermez. Hijyenikliği LGA ve NSF tarafından onaylanmıştır.

     Türk malı Türkiye’nin en kaliteli ocaklarından elde edilen kuvarsı Breton teknolojisiyle işleyen Çimstone Türkiye’de üretilir. %100 Kurumsal Güvence Çimstone markalı ürünlerimizin %100 arkasındayız. Çimstone, tecrübesi ve sunduğu kurumsal güvencesiyle %100 taşın arkasında durarak, mutlak müşteri memnuniyeti sağlar.

Soru: Mermerit tezgah renkleri
Yanıt :

Etiketler: Mermerit Tezgah RenkleriMermerit renkleriMermerit renk kartelası

Üretimini yaptığımız Mermerit mutfak tezgahları renk kartelamız resimlerde görüldüğü gibidir.Mermerit Tezgah modellerine ait fiyat ve diğer bilgiler için resimlere tıklayınız..

mermerit tezgah renkleriMermerit Mutak Tezgahı Renk Kartelası

Güvenilir

Her sözümüzün arkasındayız..

Her sözümüzün arkasındayız..

Kalite

×

Kalite

Kaliteden ödün vermeyiz..

Kaliteden ödün vermeyiz..

Uygun Fiyat & Kaliteli İşçilik

×

Uygun Fiyat & Kaliteli İşçilik

Piyasa rayiç değerlerinin altında olma sözümüz var..

Piyasa rayiç değerlerinin altında olma sözümüz var..

Müşteri memnuniyeti

×

Müşteri memnuniyeti

Yaptığımız işin hakkını vererek memnuniyeti sağlamak en büyük kazançtır..

Yaptığımız işin hakkını vererek memnuniyeti sağlamak en büyük kazançtır..

×

Güvenli Alışveriş

256bit SSL Sertifikası

asdasdasd

Stoktan Teslim

×

Stoktan Teslim

Aynı Gün Sevkiyat

Saat 16:30 kadar yapılan siparişiniz ürünler aynı gün içerisinde sevk edilmektedir.

×


 

×